Индустриски континуирано Отпад гуми пиролиза опрема

Прашање Сега
 • * CAPTCHA: Ве молиме изберете куќа

детали за производот

во однос на проектот

Тагови производ

Карактеристики на производот

 

Отпад гуми пиролиза опрема процесот на производство

гума отпад се shredded во соодветна чипови гума и континуирано се внесува во реакторот за ниска температура пиролиза на нормален притисок, заедно со катализатор на ниска температура трансфер на сулфур преку топло запечатени уред.

гас pyrolyst масло се претвори мазут и малку запаливи гасови (рециклирање на употреба по чистењето) по фракционирање и ладење со масло сепаратор.

цврсти излез суровини црн јаглен и челик ќе бидат одделени со магнетни сепаратор. суровини и саѓи ќе бидат автоматски префрлени на црно систем на производство на јаглен и индустриски одделение саѓи ќе се добие по сериозни на процеси, како мелење итн или ќе добијат и други видови на висока вредност хемиски материјал. На одвоени челик може да се продава како старо челик.

Запалива гас ќе бидат целосно се користи како гориво во системот по чистењето процес. Системот за греење донесува остаток на технологија за рециклирање на топлина, што далеку заштеда на потрошувачката на енергија и ниско долу на трошоците за трчање. Гас произведени од страна на производна линија ќе биде прочистен да ги исполнуваат стандардите за животната средина, а потоа испразнета.

Линија за производство системи

Гуми сечење систем (не е задолжително)

системот за греење константна температура

Континуиран систем пиролиза

Саѓи производство систем (не е задолжително)

систем триење запалив гас

систем за прочистување на гас

Контролен систем

Нафта дестилација систем (не е задолжително)

 

старо гуми пиролиза-машина

Niutech технологија на животната средина Предности

Индустриски континуирано, масивни автопат, подобрување на ефикасноста на обработка и производство способност.

Ексклузивно ниска температура пиролиза технологија, ниска потрошувачка, подобрување на приносот и квалитетот на нафтата, се обезбеди долгорочен, континуирано и стабилно работење на производните, драматично се прошири опрема * животен век.

Ексклузивно анти-cocking, дистрибуција на топлинска технологија, им овозможи на материјал подеднакво загрева и? Целосно pyrolized, за да се постигне висок квалитет на производот.

Исклучиво топла печат технологија, за да се обезбеди сигурен и сигурен.

Ексклузивно гас очистување и преостанатата топлина технологија користење рециклирање, прочистен гас може да се користи за загревање на системот како што е запалив гас, преостанатата топлина може да се искористи за уредно, кој се реализира само-понуда за реакција пиролиза без дополнителни греење извор, драматично се намали трчање цена.

Издувните гасови на производна линија е тестирано, сите параметар емисија се исполнат барањата на ЕЕО ЕУ на ЕУ и САД ЕПА.

Целата производна линија усвои Саладин интелигентна контрола, предупредување, аларм и авто-корекција функција, се осигура работењето под услов безбедност.

Ниска барање за работна сила, ниска работа интензитет и чисто производство.

Споредба на табелата "Споредба на сегашната технологија ситуацијата меѓу домашни и од странство"

Споредба на сегашната технологија ситуацијата меѓу домашни и од странство

 • спецификација емисија во согласност со стандардот на EEA во ЕУ и EPA стандард во САД

отпад гума-пластика пиролиза-машина

 • На само објект избрани во согласност со сеопфатна користење на условите за пристап отпад гума индустрија издадени од MIIT

Индустриски-континуирано старо гуми-пиролиза-производство-линија

 • Core патентите (во странство)

Основни патентите

 • Основни патентите (домашни)

јадрото на патентите (CN)

 

П: Што е со капацитет се движи дека може да обезбеди?

А: Ние може да обезбеди 10000T / Y} 20000T / Y} 30000T / Y и поголеми капацитети

П: Што е вид на системи може да обезбеди?

А: Индустриски континуирано Отпад гуми пиролиза производствена линија; Индустриски континуирано пластичен отпад пиролиза линија; Нафта дестилација систем; Саѓи Понатаму систем за третман

П: простор Потребно?

А: Како за 10,000T / Y линија, работилницата на делот пиролиза е 48м * 20 * 9 милиони, која со исклучок на работилници гуми (или пластика) сечење и готови производи третман

П: Потребно труд?

А ㄩ Не работни односи за време на производството, но само за контрола, инспекција и транспорт. Како за 10,000T / Y линија, тоа се потребни околу 3-4 трудови / поместување

П: Време на испорака?

A: Како за 10,000T / Y линија, тоа треба околу 5-6 месеци

П: Дали вашата компанија обезбеди лице место инсталација и клуч проект?

А: На Европа ни се доволни за да обезбеди лице место инсталација и клуч проект; за други земји и региони, освен Европа, ние може да обезбеди надзор инсталација, пуштање во работа и обука на работната услуга.

П: Како може да се докаже дека вашиот технологија и опрема е најнапредна и стабилен еден во областа?

А ㄩ Ние инсистираме да се комбинираат theoretics и пракса во развојот на нашата технологија. Имаме многу години практична работа искуство од пиролиза на растенијата и го најдовме и го направија надградба и промена за тоа. Во меѓувреме, имаме многу клиенти комерцијални и континуирано работи * растенија во различни земји.

П: Може ли да се обезбедат посета на вашиот трчање растение?

О: Да, ние може да обезбеди постоечки клиент * s фабрика за вашата посета.

П: Кои се барањата на нафта и саѓи

A: спецификација масло произведено од страна на нашите континуирано производство пиролиза линија е во согласност со SH / T0356-1996 Не 4 светлината мазут. Произведената нафта има висока вредност на топлина и ниска содржина на сулфур, може да се користи за согорување, генератор и на сурово масло за дестилација итн нафта по процес на дестилација може да се примени за голема моќ-ниска брзина дизел мотор, инженеринг и земјоделски возила / морските инженер и сите видови на генератори.
За примена на саѓи, Ве молиме да не контактирате за да добиете повеќе детали


 • Претходно:
 • Следно:

 • Германија Унгарија
  Германија Унгарија
 • WhatsApp Онлајн Chat!