Нафта дестилација систем со најдобар High-Quanlity производи

Прашање Сега
 • * CAPTCHA: Ве молиме изберете срце

детали за производот

во однос на проектот

Тагови производ

Карактеристики на производот

 

систем нафта дестилација

1. Технички инструкции процес

По соодветно размена на топлина со производ од латерална линија на дестилација кула, сурова нафта влегува во печката и се загрева до потребната температура. Сурова нафта по загрева во печка се пренесува во кулата дестилација за дестилација, ладење fter, не-запалив гас може да се стави на врвот на кулата, бензин дел на 1 -ви атмосферски линија, и светлината дизел дел на 2 -ри атмосферски линија, тешки дизел дел на 3 -ти линија и мазут на дното на кулата. Содржината на маст во суровини пластични масло е релативно висок; сурова нафта пластични влегува во реакторот фиксен креветот за каталитичка де-депилација процес по грејни преку печка, а потоа се пренесува во кулата дестилација за дестилација, и секоја странична линија производи ќе бидат добив. Не-запалив гас е воведен во печка за согорување како еден вид на гориво. Бензин и дизел фракции континуирано се пренесува во масло меша систем за алкално миење на рафинериските и мешање за да се добие динамична бензин и дизел кои можат да се исполнат барањата на пазарот. На сурова нафта на дното на кулата се пренесува во резервоар за мазут за снабдување со гориво за печка и парен котел; одморена мазут ќе се претопи во согласност со барањата на пазарот, а потоа се продаваат како мазут.

2. Опрема Уставот и главната опрема

Единицата за нафта дестилација е целосно поделени во 8 системи, како што следува: Парен котел систем Суровини систем нафта Секој странични систем нафта линија не-запалив гас систем за ладење вода систем на компресија систем нафта мешање на системот за контрола на системот

3. Карактеристики и предности

1. Тоа може да се реализира континуиран процес, мешање и рафинеријата на сурово масло, се зголеми капацитетот процесот на комплетен сет на опрема, се намали за време на производството и оптимизира квалитетот на производството, во меѓувреме, на ефикасноста на производството и приходите на претпријатието ќе биде значително подобрена. 2. Не-запалив гас е воведен во печка за согорување на гориво, кои не само што го намалува загадувањето на емисиите и, исто така, заштеда на енергија и ги намалува трошоците. 3. Три главни предности на реакторот фиксен кревет: (1). Ефикасно да се реши проблемот дека содржината на нечистотии во сурова нафта е толку голема, што го исклучува катализаторот брзо. (2). Тоа може да се реализира рециклирање катализатор и намалување на оперативните трошоци во голема мера. (3). каталитички де-депилација ефект не само да се подобри стапката на принос на бензин и дизел светлина со висока додадена вредност, исто така, да се подобри квалитетот на нафтата ефективно. 4. Комплетен сет на системот за дестилација автоматски се контролира од страна на Саладин (програмабилни логиката контрола) систем, се постигнува за автоматски контрола на референтни точки и има повеќе функции, како на пример, собирање на податоци, пресметка, евиденција, форми извештај печатење, аларм и така натаму.Нафта дестилација систем

Niutech технологија на животната средина Предности

Индустриски континуирано, масивни автопат, подобрување на ефикасноста на обработка и производство способност. Ексклузивно ниска температура пиролиза технологија, ниска потрошувачка, подобрување на приносот и квалитетот на нафтата, се обезбеди долгорочен, континуирано и стабилно работење на производните, драматично се прошири опрема * животен век. Ексклузивно анти-cocking, дистрибуција на топлинска технологија, им овозможи на материјал подеднакво загрева и? Целосно pyrolized, за да се постигне висок квалитет на производот. Исклучиво топла печат технологија, за да се обезбеди сигурен и сигурен. Ексклузивно гас очистување и преостанатата топлина технологија користење рециклирање, прочистен гас може да се користи за загревање на системот како што е запалив гас, преостанатата топлина може да се искористи за уредно, кој се реализира само-понуда за реакција пиролиза без дополнителни греење извор, драматично се намали трчање цена. Издувните гасови на производна линија е тестирано, сите параметар емисија се исполнат барањата на ЕЕО ЕУ на ЕУ и САД ЕПА. Целата производна линија усвои Саладин интелигентна контрола, предупредување, аларм и авто-корекција функција, се осигура работењето под услов безбедност. Ниска барање за работна сила, ниска работа интензитет и чисто производство.

Споредба на табелата "Споредба на сегашната технологија ситуацијата меѓу домашни и од странство"

Споредба на сегашната технологија ситуацијата меѓу домашни и од странство

 • спецификација емисија во согласност со стандардот на EEA во ЕУ и EPA стандард во САД

отпад гума-пластика пиролиза-машина

 • На само објект избрани во согласност со сеопфатна користење на условите за пристап отпад гума индустрија издадени од MIIT

Индустриски-континуирано старо гуми-пиролиза-производство-линија

 • Core патентите (во странство)

Основни патентите

 • Основни патентите (домашни)

јадрото на патентите (CN)

П: Што е со капацитет се движи дека може да обезбеди?

А: Ние може да обезбеди 10000T / Y} 20000T / Y} 30000T / Y и поголеми капацитети

П: Што е вид на системи може да обезбеди?

А: Индустриски континуирано Отпад гуми пиролиза производствена линија; Индустриски континуирано пластичен отпад пиролиза линија; Нафта дестилација систем; Саѓи Понатаму систем за третман

П: простор Потребно?

А: As for a 10,000T/Y line, the workshop of pyrolysis section is 48m*20m*9m, which is excluding tire (or plastic) shredding and finished products treatment workshops

П: Потребно труд?

А ㄩ Не работни односи за време на производството, но само за контрола, инспекција и транспорт. Како за 10,000T / Y линија, тоа се потребни околу 3-4 трудови / поместување

П: Време на испорака?

A: As for a 10,000T/Y line, it needs about 5-6 months

П: Дали вашата компанија обезбеди лице место инсталација и клуч проект?

A: For the Europe we are sufficient to provide onsite installation and Turn-Key Project; for other countries and regions other than Europe, we could provide supervision installation, commissioning and labor training service.

П: Како може да се докаже дека вашиот технологија и опрема е најнапредна и стабилен еден во областа?

А ㄩ Ние инсистираме да се комбинираат theoretics и пракса во развојот на нашата технологија. Имаме многу години практична работа искуство од пиролиза на растенијата и го најдовме и го направија надградба и промена за тоа. Во меѓувреме, имаме многу клиенти комерцијални и континуирано работи * растенија во различни земји.

П: Може ли да се обезбедат посета на вашиот трчање растение?

A: Yes, we could provide existing customer*s plant for your site visit.

П: Кои се барањата на нафта и саѓи

A: спецификација масло произведено од страна на нашите континуирано производство пиролиза линија е во согласност со SH / T0356-1996 Не 4 светлината мазут. Произведената нафта има висока вредност на топлина и ниска содржина на сулфур, може да се користи за согорување, генератор и на сурово масло за дестилација итн нафта по процес на дестилација може да се примени за голема моќ-ниска брзина дизел мотор, инженеринг и земјоделски возила / морските инженер и сите видови на генератори. За примена на саѓи, Ве молиме да не контактирате за да добиете повеќе детали

 • Претходно:
 • Следно:

 • Тајланд
  Тајланд
 • WhatsApp Онлајн Chat!