Oil Sistemit Distilim me të lartë-quanlity Produkte

Enquiry TANI
 • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Heart

Detail Product

Projekti relative

Produkt Tags

Features produktit

 

Sistemi i distilimit të naftës

1. Udhëzimi proces teknik

Pas shkëmbimit të duhur të ngrohjes me produktin nga vijës anësore të kullës distilimit, vaj papërpunuara hyn në furre dhe është ndezur deri në temperaturën e kërkuar. Vaj papërpunuara pas nxehtë në furrën është transferuar në kullë distilimit për distilim, një ftohje fter, gazi jo-djegshme mund të marrë në krye të kullës, fraksion benzinë në 1 st linjë atmosferike, dhe pjesë të lehta naftë në 2 nd atmosferike line, fraksion i rëndë naftë në 3 tretë të linjës dhe vaj rëndë në pjesën e poshtme të shtyllës. Përmbajtja dylli në vaj plastike të papërpunuara është relativisht e lartë; vaji papërpunuara plastike hyn në reaktorin shtrat fikse për katalitik procesin e de-depilim pas ngrohjes shkëmbimin me furre, dhe më pas është transferuar në kullë distilimit për distilim, dhe çdo produkt lateral vijë do të marrë. Gazi jo-djegshme është futur në furre për djegien si një lloj të karburantit. Benzinë dhe naftë fraksionet janë transferuar në mënyrë të vazhdueshme në sistemin përzierja vaj për rafinerinë larje alkali dhe përzierja për të marrë benzinë dinamike dhe naftë të cilat mund të plotësojnë kërkesat e tregut. Vaj i rëndë në fund të kullës është transferuar në rezervuarin e naftës karburantit rëndë të furnizimit me karburant për furre dhe kazan me avull; nafta e zuri gjumi e rëndë do të jetë përzier në përputhje me kërkesat e tregut dhe më pas shiten si naftë.

2. Pajisje Kushtetuta dhe Main Pajisje

Njësia distilimit të naftës është i ndarë tërësisht në 8 sisteme si në vijim: Steam sistemit kazan sistemit të naftës Raw Çdo lateral sistemi linja të naftës jo-djegshme sistemit të sistemit të sistemit të gazit ftohës uji Compression Oil përzierja e sistemit Sistemi i kontrollit

3. Karakteristikat dhe avantazhet

1. Ajo mund të realizojë procesin e vazhdueshëm, përzierja dhe rafinerinë e naftës të papërpunuar, maksimizuar kapacitetin procesin e seri të plotë të pajisjeve, të minimizuar kohën e prodhimit dhe për të optimizuar cilësinë e prodhimit, në ndërkohë, efikasitetin e prodhimit dhe të ardhurat ndërmarrje do të përmirësohet në mënyrë të konsiderueshme. 2. gazi jo-djegshme është futur në furra për djegie si një karburant, e cila jo vetëm që zvogëlon ndotjen emisionit dhe gjithashtu kursen energji, si dhe ul koston. 3. Tre përparësitë kryesore të reaktor krevat fikse: (1). Në mënyrë efektive të zgjidhur problemin që përmbajtja papastërti në vaj të papërpunuar është aq e lartë që çaktivizon katalizator shpejt. (2). Ajo mund të realizojë riciklimin katalizator dhe të zvogëlojë koston operative në masë të madhe. (3). Katalitik de-depilim efekt jo vetëm mund të përmirësojë shkallën rendimentin e benzinë ​​dhe naftë të lehta me vlerë të shtuar të lartë, të përmirësuar cilësinë e naftës në mënyrë efektive. 4. Komplet e sistemit të distilimit kontrollohet automatikisht nga PLC (Programmable kontrollit logjikë) të sistemit, arrin të kontrollojë automatikisht pika referimi dhe ka funksione të shumta, të tilla si, mbledhjen e të dhënave, llogaritjen, rekord, format e raportit të shtypura, alarm dhe kështu me radhë.Oil-distilim-system

Avantazhet Niutech Mjedisit Teknologji

Industrial vazhdueshëm, xhiros masive, të rritur efikasitetin e trajtimit dhe aftësive të prodhimit. Exclusive ulët teknologji temperaturë Pyrolysis, konsumit të ulët, të rritur rendimentin dhe cilësinë e naftës, të siguruar afat të gjatë, funksionimin e vazhdueshëm dhe të qëndrueshëm të prodhimit, në mënyrë dramatike të zgjeruar pajisje * jetëgjatësi. Exclusive anti-pjerrësi, teknologji termike të shpërndarjes, të mundësojë materialin në mënyrë të barabartë të nxehtë dhe? Pyrolized plotësisht, për të arritur produkt me cilësi të lartë. Ekskluzivisht teknologji nxehtë vulë, për të siguruar funksionimin e sigurt dhe të besueshëm. pastrimit Exclusive gazit dhe ngrohjes mbetur teknologji shfrytëzimi riciklimin, gazi pastruar mund të përdoret për sistemin e ngrohjes si gaz të djegshëm, ngrohje e mbetur mund të shfrytëzohen dully, realizuar vetë-furnizim për reagim Pyrolysis pa burim shtesë të ngrohjes, në mënyrë dramatike të minimizuar koston running. gazit shter e linjës të prodhimit është testuar, të gjithë parametrave të emetimit të përmbushur kërkesat e EEA BE-së BE-së dhe SHBA EPA. linjë të tërë të prodhimit të miratojë kontroll PLC inteligjente, paralajmërimin, alarm dhe funksion auto-korrigjim, të siguruar funksionimin me kusht të sigurisë. Kërkesa e ulët për fuqi punëtore, intensitet të ulët të punës dhe të prodhimit të pastër.

Krahasimi Chart "Krahasimi i gjendjes aktuale të teknologjisë në mes të vendit dhe jashtë vendit"

Krahasimi i gjendjes aktuale të teknologjisë në mes të vendit dhe jashtë vendit

 • specifikim emetimit në përputhje me standardin EEA në standardin e BE-së dhe EPA në SHBA

mbeturinave-gomë-plastike-Pyrolysis-machine

 • Vetëm strukturë të zgjedhur në përputhje me shfrytëzimin plotë të industrisë së gomave të mbeturinave kushtet e qasjes lëshuar nga MIIT

Industrial-Continuous-Scrap-Tire-Pyrolysis-Production-Line

 • Patenta kryesore (jashtë)

Core-patentat

 • Patenta Core (familje)

kryesore-patentat (CN)

Q: Çfarë është shkon kapaciteti që ju mund të japin?

A: Ne mund të sigurojë 10000T / Y} 20000T / Y} 30000T / vit dhe kapacitete më të mëdha

Q: çfarë është lloj i sistemeve ju mund të japin?

A: Industrial vazhdueshëm Scrap Tire Pyrolysis Linja e prodhimit; Industrial vazhdueshëm mbeturinave plastike Pyrolysis Line; Sistemi i distilimit të naftës; Carbon Black tej Mjekimi Sistemit

Q: Kërkesa Space?

A: As for a 10,000T/Y line, the workshop of pyrolysis section is 48m*20m*9m, which is excluding tire (or plastic) shredding and finished products treatment workshops

Q: Kërkesa të punës?

Një ㄩ No punës të nevojshme gjatë prodhimit, por vetëm për të kontrollit, inspektimit dhe të transportit. Si për një 10,000T / Y linjë, ajo duhet rreth 3-4 mundimet / zhvendosje

Q: Koha e dorëzimit?

A: As for a 10,000T/Y line, it needs about 5-6 months

Q: A do të kompania juaj të sigurojë instalimin onsite dhe Turn-Key projektin?

A: For the Europe we are sufficient to provide onsite installation and Turn-Key Project; for other countries and regions other than Europe, we could provide supervision installation, commissioning and labor training service.

Q: Si mund të provojë se teknologjia juaj dhe pajisjeve është më e avancuar dhe të qëndrueshme në këtë fushë?

A ㄩ Ne të këmbëngulë për të kombinuar theoretics dhe praktikën në zhvillimin e teknologjisë tonë. Ne kemi shumë vjet eksperiencë praktike funksionimin e impiantit Pyrolysis dhe kemi gjetur dhe e bëri upgrade dhe modifikimin në përputhje me rrethanat. Në ndërkohë, ne kemi shumë konsumatorë komercial dhe të vazhdueshme duke * bimë në vende të ndryshme.

Q: A mund të sigurojë vizitës të bimëve tuaj running?

A: Yes, we could provide existing customer*s plant for your site visit.

Pyetje: Cilat janë aplikacionet e naftës dhe të zeza karboni

A: Specifikim i naftës prodhuar nga vazhdueshme linjës sonë të prodhimit Pyrolysis është në përputhje me SH / T0356-1996 No 4 Lehta Karburanti naftës. Vaj i prodhuar ka vlerë të lartë të ngrohjes dhe përmbajtje të ulët squfuri, mund të përdoret për të djegur, gjenerator dhe vajin e parë për distilim etj naftës pas procesit të distilimit të mund të zbatohet për të madhe motor pushtet-të ulët shpejtësi naftë, inxhinieri dhe automjetet bujqësore / Detare inxhinier dhe të gjitha llojet e gjeneratorëve. Për zbatimin e karboni Zi, ju lutemi na kontaktoni për të marrë më shumë detaje

 • Previous:
 • Next:

 • Tajlandë
  Tajlandë
 • WhatsApp Online Chat !